O mnie

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”

Don McCullin


 

Moja historia

Fotografia od zawsze gościła w moim życiu, natomiast dopiero gdy pojawiły się w nim również moje córki, zapragnęłam uwiecznić ich dzieciństwo w sposób prawdziwy i piękny. I tak to wszystko się zaczęło…

Kurs po kursie, kolejne warsztaty, uniwersytet AFD, wystawy wspólnie z innymi mamami fotografkami – pasja fotograficzna pochłonęła mnie. Z każdym kolejnym zdjęciem odkrywałam siebie, w każdym kadrze jest cząstka mnie samej – mojej emocjonalności.

Aparat stał się nieodłącznym elementem mojego / naszego życia rodzinnego, wiernym towarzyszem. Przyszedł taki moment, kiedy stwierdziłam, że jestem gotowa wyjść z moim postrzeganiem świata do innych, nie ograniczać się tylko do mojej rodziny.

Okazało się to pięknym, wzruszającym doświadczeniem. Każda sesja jest dla mnie ogromnym wyrazem zaufania, którego staram się nie zawieść. Przed moim obiektywem stają zazwyczaj rodziny z dziećmi – czy to jeszcze w brzuchu u mamy, czy też dopiero narodzone, ale również kilkulatki, za którymi ciężko nadążyć, oraz nastolatki. Każda z tych osób jest dla mnie ogromnie ważna.

Poprzez zdjęcia, jakie oddaję – poza uchwyceniem relacji, staram się również powiedzieć dziękuję – za zaufanie, za to, że mogę być w ten sposób częścią Waszych wspomnień.

Ola Jędrzejczak

 Edukacja fotograficzna

Akademia Fotografii Dziecięcej – tytuł Akredytowanego fotografa dziecięcego

Aby móc Wam oferować produkt wysokiej jakości – wciąż podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w warsztatach i szkoleniach – zarówno indywidualnych jak i grupowych.

Warsztaty:

Izabela Urbaniak – indywidualne warsztaty – fotografia kobiet, sensualność

Alina Płaczek – warsztaty organizowane przez Akademię Nikona – fotografia noworodkowa

Natalia Szafrańska – fotografia kobiet, praca z modelką, portret

Katarzyna Widmańska – fotografia kreacyjna, praca z modelką

Pięknografia – fotografia modowa, praca z modelką

Ann Podsiedlik / Sweet photography – warsztaty indywidualne z photoshopa

Publikacje

Wydania internetowe: Voque italy photography, National Geographic Photography, CameraRaw, Swing with your kids

Więcej na fanpage’u: Chwilewkadrze